Návody


JAK SPUSTIT STARŠÍ HRY S ROZLIŠENÍM 640*480

U některých starších her nastává chyba při spuštění - nelze totiž nastavit rozlišení 640*480. Nejčastěji se chyba projeví hláškou: "Váš počítač nepodporuje rozlišení 640*480" nebo "DDERR_unsupported", ale toto nejsou jediné podoby zpráv... Aktuální grafické karty již toto malé a staré rozlišení nepodporují, i když jsou na něm mnoho starších her závislých. Proto musíme přidat rozlišení ručně a sami. Naštěstí to není nic těžkého a vše probíhá skrze oficiální aplikaci výrobce karty.

Návod vyřeší problémy např. u her: Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce (Verze Steam i PPK); Polda 2; Dreamland: Final Solution; Horké léto 2 a u mnoha dalších her

TENTO NÁVOD JE URČEN PRO GRAFICKÉ KARTY NVIDIA, AVŠAK NAPOVÍ I MAJITELŮM KARET AMD
ZA FUNKČNOST NÁVODU NERUČÍM, VŠE DĚLÁTE NA VLASTNÍ ZODPOVĚDNOST!

Krok 1: Stáhněte aplikaci "Nvidia Control Panel" z Windows Store

Krok 2: Vyhledejte a spusťte aplikaci přes nabídku Start (Př. Kliknutím pravým tlačítkem na plochu a vybráním "Ovládací panel NVIDIA"

Krok 3: V levém sloupci vyberte v sekci "Monitor" položku "Změna rozlišení"

Krok 4: V části "Vyberte rozlišení" zvolte možnost "Upravit" a v nově otevřeném okně vyberte volbu "Vytvořit vlastní rozlišení..."

Krok 5: Nyní do políčka "Horizontální pixely" zadejte hodnotu 640 a do políčka "Vertikální linie" hodnotu 480. Vše ostatní nechávám přednastavené, ovšem můžete zkusit experimentovat, pokud bude něco v nepořádku.

Krok 6: Nakonec stačí vše potvrdit tlačítkem "Testovat", kterým se vaše rozlišení otestuje. Celý systém se po kliknutí na tlačítko přepne na rozlišení 640*480 a zobrazí okno, zda chcete toto rozlišení uložit.
Podobný postup by mohl fungovat i u karet s grafickým čipem od AMD... Já osobně nemám kartu, na které bych to vyzkoušel ) :
GOOKA 2: PO KLIKNUTÍ NA TLAČÍTKO "NOVÁ HRA" HRA SPADNE

Gooka má ve výchozím nastavení zvolený 3D zvuk. Ten ale v moderním operačním systému dělá problémy. Stačí proto z nabídky Start otevřít program "Gooka 2 - záhada Janatrisu - nastavení", otevřít pokročilé volby a zvolit z rozevíracího seznamu položku "DirectSound 2D Virtualization" namísto 3D zvuku.